com.android.phone İşlemi Durduruldu Hatası Çözümü

Android akıllı telefonunuzda eğer Malesef com.android.phone işlemi durduruldu hatasını alıyorsanız birkaç çözüm yolu mevcuttur.

Bu Malesef Com.Android.Phone işlemi durduruldu hatası kullandığınız yada çalışırken kapattığınız veya tam olarak silmediğimiz bir uygulama çerezleri yüzünden olmaktadır.

Buna en güzel örnek “Facebook durduruldu hatası” verilebilir. Bu gibi durumlarda önbellek temizliği hataların %90′ ını çözmektedir.

Ben de sürekli ekranda com.android.phone işlemi durdu uyarısı alıyordum. En sonunda çözüm üreten adımları bir araya toplayarak ziyaretçilere faydalı olması için bir araya topladık.

Bu hata için olabilecek ve çözebilecek tüm adımları aşağıda sıraladık sırayla yaparak soruna çözüm üretebilirsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz yöntemler General Mobile, Sony, Huawei, HTC, Samsung,Vesitl, LG, Samsung gibi tüm android cihazlar için geçerlidir.

1. YÖNTEM

Bazı durumlarda, telefonunuzun saat ve tarih ayarı yanlış ise, sunucu saatinden farklı olacağından bu “malesef com android phone durduruldu” hatası verecektir. Tarih saat ayarı için Ayarlar > Tarih ve saat seçeneğine gidiniz ve ayarlarını düzeltiniz.

2. YÖNTEM

Telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar > Tümü > Telefon seçeneğine gelin ve “Önbelleği temizle”Veriyi temizle” diyoruz sırasıyla ve telefonu yeniden başlatıyoruz. Sorunumuz çözülmüş olması gerekmektedir.

3. YÖNTEM

Eğer sorun devam ediyorsa, Sim Araç Seti (SimToolkit) adı verilen uygulamanın çerez sorunlarından kaynaklanabilir. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Tümü > Sim araçları menüsüne gidin ve yukarıdaki gibi “Önbelleği temizle”Veriyi temizle” diyoruz sırasıyla ve telefonu yeniden başlatıyoruz. Sorunumuz çözülmüş olması gerekmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: Arama cevaplama ekran hatası çözümü

4. YÖNTEM

Sorun devam ederse son yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirin. Özellikle launcer tarzı anasayfa özelleştirici bir eklenti kurduysanız bu uygulamalar hataya sebep olabilir. Bunları kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.

Malesef “com.android.phone işlemi durduruldu” Hatası Çözümü
  • Readers Rating
  • Rated 4.8 stars
    4.8 / 5 (7 )
  • Your Rating


Hakkında admin

Merhaba sayın ziyaretçi! Umarım istediğin bilgiyi bulabilmişsindir. Eğer kafana takılan bir şey olursa, aşağıda yer alan iletişim kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsin.

Check Also

Instagram Hikayelerine Eski Fotoğraf Videolar Nasıl Eklenir

Sosyal medya hesaplarımızı Snapchat ile gelen ‘Story’ kavramı artık tüm sosyal medya hesaplarında bu özelliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir