Instagram Hikayelerine Eski Fotoğraf Videolar Nasıl Eklenir

Sosyal medya hesaplarımızı Snapchat ile gelen ‘Story’ kavramı artık tüm sosyal medya hesaplarında bu özelliği destekliyor ve instagram hikayelerine eski fotoğraf, videolar nasıl eklenir konusunda size gerekli ipuçlarını bir araya getirdik.

Instagram, Whatsapp, Facebook hesaplarında durum olarak bilinen story kısmına bildiğiniz gibi 24 saatten eski video ve fotoğraf yükleyemiyorsunuz.

Aşağıda yer alan yöntemler ile hikayenize eski fotoğraf ve videoları yükleyebilirsiniz. Anroid ve IOS için farklı yollara değinecek olsak da mantık olarak dığer platformun taktiklerine de göz atmanızı öneririz.

İnstagram Hikaye

Eski Fotoğraflar ve Videolar Instagram Hikayelerine Nasıl Eklenir?

IOS ve Android platformu için geçici çözüm; genel olarak hikayeye koyacağınız fotoğraf 24 saat içinde çekilen fotoğrafları görmektedir. Daha eski fotoğraf ve videolar hikayeye yüklenmemektedir.

Zamanını Değiştirin

Fotoğraf veya videonun zamanını değiştirerek galerinizde yeniymiş gibi gösterebilirsiniz. Böylece instagrama yükleyeceğiniz zaman son 24 saat içinde çekilmiş gibi görünecektir.

Ekran Resmi Alın

Fotoğrafınızın ekran resmi alarak çevresini kırpın ve hespi bu kadar. şimdi instagram’a hikaye olarak yükleyebilirsiniz.

Telefonunuza Yeniden İndirin

Eğer ekran resmi aldığınızda fotoğrafınızın kalitesi değişiyor diyorsanız, bir bulut servisi yada dosyalarınıza kaydedip tekrar telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun yanında kendinize mail ile gönderip galeriye kaydederek de aynı işlemi yapabilirsiniz.

İOS’da Instagram hikayesine eski videolar ve fotoğraflar ekleme

Eski tarihli fotoğraf ve videoları instagram hikayesine yüklemek için yukarıda bahsettiğimiz yollar haricinde IOS işletim sistemi için geçerli birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

İOS için sunulan Kestirmeler uygulaması ile, eski tarihli resimlerinizi yeniden kolayca kaydedebilirsiniz. Bunun için Kestirmeler uygulamasını yükleyin ardından Resave Photo Kestirmesini tıklayarak içeri aktarın ve fotoğralarınızın tarihlerini değiştirebilirsiniz.

Şimdi istediğiniz fotoğrafı açın ve sol altta Kare üzerinde ok olan (Paylaşma) tuşuna basın.

En alt menüyü yana kaydırın ve kestirmeler uygulamasını bulun. (kişiye ata – yazdır seçenekleri arasına olabilir.) Kestirmeliri seçin

Gelen menüde “Resave Photo – 7Labs” seçeneğine tıklayın 1 saniye sonra galerinize düşecektir.

Kendi Kullandığım IOS Kestirmeler Uygulaması

Not: Burada belirtilen ReSave işlemi fotoğra veya videonuzun kopyasını oluşturacaktır. İş bitiminde oluşturduğunuz kopyayı silebilirsiniz.

Android’de Instagram Story’ye eski fotoğraflar, videolar ekle

Android’de, galeri dosyalarınızın tarih ve konumunu değiştirme işlemi sonrasında 24 saat içinde çekilmiş gibi galerinizde gösterebilirsiniz.

Bunun için Dosya Yöneticisi uygulaması ile resminizi konumundan farklı bir konuma taşıyın. Dosyanın tarihi otomatik değişecektir.

Instagram Hikayelerine Eski Fotoğraf Videolar Nasıl Eklenir
  • Readers Rating
  • Rated 4.7 stars
    4.7 / 5 (5 )
  • Your Rating


Hakkında admin

Merhaba sayın ziyaretçi! Umarım istediğin bilgiyi bulabilmişsindir. Eğer kafana takılan bir şey olursa, aşağıda yer alan iletişim kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsin.

Check Also

Teknoloji Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Teknoloji sizi esir almasın! Siz teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak esir alın. Bilimin tarihini incelersek, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir