Boş vaktiniz varsa değerlendirmek istiyorsanız size internetten para kazanma yollarını anlatalım. İnternetten para kazanmak bilinenin aksine zor değil sadece biraz vakit istiyor.

Örneğin bir web sitesi üzerinden para kazanmak için kuracaksanız buna makale üretmek yada Youtube üzerinden para kazanmak için videolar çekmeniz ve yüklemeniz gibi.

Hızlı Para Kazanma Yolları

Boş zamanlarınızı değerlendirerek avantaja çevirmek isterseniz bu yazımız tam sizin için diyebiliriz.Yazımızı sonuna kadar okuyarak Hızlı Para Kazanma Yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denenmiş ve etkili para kazanma taktiklerini sizler için bir araya getirdik. Lafı fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum sıralamayı karışık olarak veriyorum sıralama öçütlerinde herhangi matematiksel bir değer
kullanılmamıştır.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Oldukça kolay ve ilgi gerektirmeyen bir yöntem olan link kısaltarak para kazanma 10 dakikanızı almaktadır. Daha sonrasında ise özel bir ilgi gerektirmemektedir. Yapmanız gereken öncelikle dikkat çekecek bir içerik (video, yazı, belge, haber vs) hazırlamak.

Link kısalt para kazan

Daha sonra link kısaltma servisleri var bit.ly ad.fly shorte.st gibi. Bu link kısaltma servislerinden bir tanesini kullanarak (genellikle hepsi 1000 ziyaretçiye 5 dolar gibi bir rakam vermekte) kısaltacağınız linki kısaltarak Facebook, Twiter, Tumblr gibi sosyal medya sitelerinde gruplarda, sayfalarda ve profilinizde paylaşarak ziyaretçi çekebilirsiniz.

Örneğin dikkat çeken bir konuyu Facebook grubunda paylaşarak çektiğim ziyaretçi sayısını örnek gösteriyorum bu ziyaretçiler bir gün içinde gelen ziyaretçi sayısıdır.

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

Böyle yüksek sayıda ziyaretçi çekmek için ilgi çekici bir konu ve kişilerin ilgisini çekecek grup ve sayfalar bulmalısınız. Örnek bir taktik verecek olursam E-Kitap isimli bir grupta kişiler sürekli link paylaşımı ile kitap paylaşmakta. Kendinize bir Yandex Disk hesabı açarak ücretsiz şekilde 10 GB alana sahip olabilirsiniz.

E-kitapları buraya yükleyerek her kitap için bir kısaltılmış link hazırlayıp bunu bir liste haline getirin ve E-kitap grubunda paylaşın. Bir kitap arayan direk sizin linkleriniz içerisinde arayacak kısa zamanda kolay şekilde kazanabileceksiniz.

Linkleri kısaltmak işin zor kısmı daha sonra arkanıza yaslanıp istatistikleri görebilirsiniz. Daha fazla kazanmak için ilgi çekici içerikler bularak kısaltabilirsiniz. Bunu haber sitelerinin linklerini kısaltarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız da dahil. Önemli bir nokta dikkat çekici resimler tıklanma oranını artırmaktadır.

Satış Yaparak Para Kazanma

Satış yaparak para kazanmak için pazarlama yeteneğinizin olması gerekmekte. Bir ürünü direk sayfaya koymanız ürününüz satılması için yeterli olmayacaktır.

Esnaf ağzı denilen kavram ile ürününüzün öne çıkan özelliklerini pazarlarsanız başarıya ulaşırsınız. Bunun yanında Ürününüzü kullananların yapacağı geri dönüşler de diğer müşterileri olumlu şekilde etkileyecektir.

Bir örnek ve taktik verecek olursam, Misal İnstagram üzerinde kullanıcılar sıklıkla reklamlar görür bu reklamların yanında sayfalar kullanıcı yorumları ve kullanıcıların ‘ürün çok güzel 1 haftadaki değişimim bu şekilde’ gibisinden whatsapp diyaloglarına şahit olmuşsunuzdur. Bu diyalogları gördüğünüz de sizi de etkilediğinin belki farkındasınızdır.

Bu yöntemi mutlak suretle siz de kullanmalısınız. Facebook sayfaları, İnstagram ve Tumblr butikleri ürünlerinizi pazarlamanız için güzel sosyal medya platformlarıdır. Ek olarak eğer ürününüzü tanıtan ve kullanıcı yorumlarına yer veren ufak bir web sitesi de hazırlarsanız bu da geri dönüşler için size bir artı olacaktır.

Bunun yanında kendi el emeği ürünlerinizi de satabilirsiniz. Yaptığınız pastalar, örgü modelleriniz gibi ürünlerinizi satabilir yada sipariş alabilirsiniz..
Dropshiping adı verilen sistemler de var fakat amatör iseniz bu işe girmenizi tavsiye etmiyoruz ayrıca şuan ABD Çin arasında yaşanan gerginlikten kaynaklı bu satışlarda bazı sıkıntılar yaşanmaktadır.

Reklam Yayıncısı Olun

Reklam yayınlayarak para kazanmak için çevredeki reklam verenleri tespit etmeniz gerekmektedir. Reklam verenleri nereden bulurum diyorsanız eğer Misal büyük bir instagram sayfanız var diyelim.

Adsens ile para kazanmak

İnstagram hesabınız üzerinden para kazanmak istiyorsunuz. Hesabınızda genç kızlara yönelik bir sayfa ise rakip sayfaları ziyaret ediniz. Rakip sayfalarda reklamları bulup o reklamı veren reklam verene ulaşabilirsiniz.

Eğer bir web siteniz var ve web sitesi üzerinden para kazanacaksanız biraz daha uzun süreç gerekmektedir. Uzun süreli bir yatırım olup sitenizin belli bir ziyaretçi kitlesine ulaşması gerekmektedir. Örnek olarak Google Adsense en çok kazandıran reklam firması olarak bilinmektedir.

Tıklama başına Türk siteler 10 kuruş bırakmaktadır. Eğer sitenizin dili yabancı ise 1 dolar bulan rakamlara çıkmaktadır. Piyasada daha çok verdiğini iddia eden firmalar olsa da ödeme zamanı gelince sıkıntılar çıkmakta geçersiz tıklama nedeni ile hesabınızın ödeme ay geldiğinde banlandığını görebilirsiniz.

Google Adsens’e buradan kayıt olabilirsiniz.

Sitenize çevre esnaflarından sabit reklamlar alarak da nakit ve garanti olarak çalışabilirsiniz. Örnek olarak Eskişehir ilini tanıtan bir siteniz var ve popüler bir site ise reklam alanlarınızı aylık / yıllık bazda kiraya vererek aşk-ı şehir esnafından reklam alabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanın

İnternet üzerinden boş zamanlarınızda anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bu anket firmalarına kayıt olarak mailinize büyük firmaların anketleri gelmekte.

Bu maildeki yer alan anketleri doldurarak para kazanabilirsiniz. Her firmanın anketlerinin getirisi farklı olmakla beraber büyük markaların getirisi daha fazla olabilmektedir. Bu firmalardan popüler olan ve aklımda bulunanlardan bazıları Napolyon, JT Panel’ dir. Napolyon firmasından gelen mailleri okuduğunuzda da kazanıyorsunuz herhangi bir anket doldurmanıza gerek yok.

Ödemeler belirli bir limite ulaştığında alabiliyorsunuz. Anket doldurarak para kazanma diğer alternatiflere göre daha az getirisi olduğunu düşünüyorum.

Youtube Üzerinden Para Kazanın

Günümüz teknolojisi kameralarınızı her an yanınızda taşımaya imkan tanıyor. Video çekmeyi seviyorsanız ve bunları zaten internet ortamında paylaşıyorsanız Youtube üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanma

Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Youtube üzerinden para kazanma henüz aktif değil fakat Gmail hesabı açarken avrupa ülkelerinden birisini seçerseniz Youtube para kazanma seçeneğini aktif edebilirsiniz. Videolarınız üzerinde reklamlar yayınlanmakta ve izlenme arttıkça gelirleriniz de artacaktır.

Youtube para kazanma politikaları gereği videolarınız arasında özgün olmayan kopya videolara yer vermeyiniz. Sosyal medya hesaplarınızda da videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Youtube üzerinde daha fazla para kazanmak için Video Seo yapmayı unutmayın!

Dikkatinizi çekebilir: Seo nedir? SEO nasıl yapılır?

Youtube üzerinde genellikle tutunan kanallar kendin yap tarzı el emeği ürünleri yaparken anlattığınız videolar olmaktadır. Bunun yanında ürün tanıtımları, sokak ropörtajları ve komik videolar da en çok izlenen videolar arasında yer almaktadır.

İnternetten Para Kazanma Yolları
  • Readers Rating
  • Rated 4.8 stars
    4.8 / 5 (3 )
  • Your Rating