Son zamanlarda operatörlerdeki “4.5G Çalışmıyor” sorununa istinaden bir yazı hazırlama kararı aldık.

4.5 G teknolojisi hayatımıza girdiğinden beri her geçen gün kullanımı sürekli artmakta. Yurdumuz da en yaygın olarak kullanılan Turkcell GSM operatörü  4.5 G bağlantı hızını iyileştirebilmek için çeşitli teknolojik çalışmalara imza atmaktadır. 

4.5G Nedir?

4.5G, daha yüksek mobil internet hızı, daha fazla data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan dördüncü nesil telekomünikasyon hizmetidir.

Mobil cihazlar üzerinden video izleme deneyiminden yüksek boyutlu dosyaların paylaşılmasına, bulut servislerinden akıllı ev ve şehir altyapılarına, mobil ofislerden mobil sağlık ve mobil eğitim servislerine kadar çok farklı sektörlerde büyük değişimler yaşanacak. 

Gündelik hayatta da birçok işimizi ve etkinliğimizi mobilden daha fazla yapmaya başlayacağız, bu da kullanım alışkanlıklarımızı ve tüm sektörleri dönüştürmeye devam edecek. 

Şirketler ve çalışanlar, işlerini çok daha verimli bir şekilde ofis dışında, 4.5G kapsama alanı dahilindeki her yerde yürütebilecek, ihtiyacı olan bilgilere ve dosyalara 4.5G hızıyla ulaşabilecek.  (alıntı: Turkcell)

Kısa süre öncesine kadar Turkcell operatörünün WAP hizmeti hala aktifti. Fakat bu yıl WAP hizmetini kaldıracağının duyurusunu yapan Turkcell, bu sefer de bazı kullanıcılarında Turkcell 4.5G çalışmıyor şeklinde şikayetler almaya başladı.

Turkcell 4.5g bağlantı sorunu

 Android bir cihaza sahip iseniz; ayarlar menüsünden kablosuz ağlar ve bağlantılar sekmesine gelerek buradan diğer sekmesini tıklıyorsunuz. Buradan mobil ağlar kısmına gelip erişim noktası adlarından Turkcell İnternet sekmesini işaretleyerek 4.5 G problemine çözüm bulabilirsiniz. 

Turkcell 4.5G Çalışmıyor Çözümü

Apple cihazlarda ise Ayarlar’a tıklayarak operatör kısmından otomatik seçeneğini aktif ediniz. Daha sonra hücresel ayarlarına giriniz. Daha sonra veri olarak LTE seçeneğini seçiniz yada 3G ayarını seçip daha sonra tekrar  LTE seçeneğine gelebilirsiniz. Bu tip durumlara şebekenin yoğun olduğu zamanlar yada hattın çekmediği durumlarda karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir: Com android phone durduruldu hatası çözümü

Turkcell WAP hizmetinden sonra tüm kullanıcılarını 4.5 G teknolojisine taşıyarak internet kullanımını artırmıştır. Hemen hemen her bölge de internetin kullanılmasını sağlayan Turkcell 3G gelişen teknolojiyi kullanarak kullanıcılarına bir çok kolaylığı sağlamaktadır.

GSM operatöründen hariç internet bağlantı hizmeti ile en çok tercih edilen servislerden biridir. 

Yukarıdaki çözül ile sorununuzun çözüme kavuşup kavuşmadığını aşağıdaki iletişim kutusu yardımı ile bize ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda soru ve isteklerinizi de bildirebilirsiniz.

Turkcell 4.5 G Çalışmıyor Ne Yapabilirim?
  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (5 )
  • Your Rating