Watch Dogs Pc İnceleme

Bazı kült oyunlar vardır. Call of Duty, GTA (Grand Theft Auto) gibi her oynayışta aynı zevki veren ve oyunun akışına kendinizi kolayca kaptırabileceğiniz oyunlar. Bu oyunlar arasına bir de Watch Dogs ‘u da ekleyebiliriz.

Eğer şimdiye kadar oynamamış olan varsa bu yazımızda Watch Dogs Pc incelemesi rehberimizi okuduktan sonra başlayacağından eminiz.

Uzun zamandır piyasaya çıkması beklenilen ve çok konuşulup GTA oyunu ile karşılaştırılan Watch Dogs oyunu, için kendi düşüncelerimizi anlatacağız.

Watch Dogs Konusu

Watch Dogs Hikayesi

Oyunu ilk defa oynayacaklar için oyunun hikayesi ve amacı hakkında ufaktan bir giriş yapalım öncelikle. Watch Dog oyunu diğer oyunların aksine gelecekte bir zaman diliminde Chicago şehri sokaklarında geçmektedir. Chicago şehrindeki teknolojik cihazlar, bir tekel tarafından denetleniyor. Bu Central Operating System (CtOS) adında bir şirkettir. Konu teknolojik cihazlar olunca oyunun konusu da, oyunda şehirdeki sistemleri hacklemekten oluşan bir kurguya sahip oluyor.

Aiden Pearce adındaki bilgisayar korsanı karakterimiz, ailesinin yaşamış olduğu bir olaydan ötürü adalet arayışına giriyor. Şehirde her türlü elektronik cihazı hackleyerek trafik lambalarını, iletişimi, kameraları vb. hackleyerek polislerden kaçmak için lehine kullanıyor.

Tabi bu hackleme işi ile sadece kendinizi kurtarmıyoruz, ailenizi koruyor ve peşinizdekilere de farklı oyunlar yapabiliyorsunuz. Oyun ilk çıkacağı zamanki detaylı hacklenebilir öğeler olduğunu söylemişlerdi. Köprülerden su borularından kadar her şeyi hackleyebiliyorsunuz. Bu da oyunu zevkli ve akıcı kılıyor. Oyunu keyfinize göre oynuyorsunuz. Görev sırasında su borularını patlatarak, trafik Işık’larını değiştirerek ve çevrenin elektriğini keserek dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Yani oyunda size düşman telsizi karıştır, trafik Işık’larını karıştır gibi görev vermiyor.

Watch Dog Oynanış Videosu – Demo

Oyun içerisinde görev yaparken bile serbestlik tanıyor. Örneğin GTA’da paketi al şuraya teslim et diyor ama giderken örneğin araba zarar görmesin yada süre sınırı var. Watch Dogs’da ise görevler gta’ya göre daha eğlenceli. Görev esnasında neyi nasıl hackleyerek kaçacağınız size kalmış. Eğer eğlenecek boş vaktinizi değerlendirecekseniz Watch Dogs size aksiyon oyunu tavsiyemiz olur.

Teknik Detaylar

Oyun hikayesi ve oynanıp tarzı bu şekilde. Oyun hakkında biraz da teknik özelliklere değinecek olursak; Chicago haritası ve harita detayları olarak oldukça tatmin edici grafiklere sahip. Eğer iyi bir ekran kartınız varsa, grafikler en üst düzeyde oynarsanız bu görsel şölenin daha çok tadına varacaksınız. Gölgeler, yumuşak geçişler, Işık’lar ve tüm detaylar. Fakat bu detayları görmek için iyi bir ekran kartına, Nvidia GeForce’a ihtiyacınız olacak.

Watch_Dogs’un grafikleri hali hazırda “iyi” olduğunu (arabaları hariç tutarsak tabii) söyleyebiliyorken, Nvidia’nın ekstra efektleri ile bir basamak daha yukarı çıkarabiliyoruz. Peki nedir bu ekstralar? Gölgelendirmede bir nevi çığır açan HBAO+, nesnelerin dip kısımlarının ve çevrelerinin de kararmasını ve çok daha gerçekçi görünmesini sağlıyor. Gerçekçiliği ciddi anlamda artıran bu efekt, Nvidia ekran kartlarıyla beraber sunulan bir nimet sayılabilir

TXAA: Nvidia‘nın Watch_Dogs’ta da kullandığı TXAA efekti ise hem merdiven basamaklarını yok ediyor, hem de hareketli olması durumunda oluşan “garipleşmeyi” ortadan kaldırıyor. Alt tarafta TXAA efektleri ve grafiklerin full düzeyde oynanış videosunu görebilirsiniz.

Nvidia Geforce TXAA

Sistem Gereksinimleri

UBisoft.com adresinde belirtilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir. Umarız bilgisayarınız tavsiye edilen sistem gereksinimini karşılıyordur. Oyunun zevkine varırsınız.

MİNİMUM

İşletim Sistemi : Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8 (Lütfen yalnızca 64 bit işletim sistemlerini desteklediğimizi unutmayın.) 
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz veya AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz 
Bellek: 6 GB RAM 
Grafik Kartı : 1 GB Video RAM ile DirectX 11 ekran kartı – Nvidia Geforce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5770 
DirectX : Sürüm 11 
Depolama: 25 GB kullanılabilir alan 
Ses Kartı: DirectX 9.0c En Son Sürücülerle Uyumlu Ses Kartı 
Ek Notlar:Çok oyunculu mod için geniş bant bağlantısı ve servis gerekir. Yayınlanma Süresinde Desteklenen Ekran Kartları: nVidia GeForce GTX460 veya daha iyisi, GT500, GT600, GT700 series; AMD Radeon HD5850 veya daha iyisi, HD6000, HD7000, R7 ve R9 serisi Intel® Iris ™ Pro HD 5200

Dikkatinizi çekebilir:  The Last Of Us 2 Ne Zaman Çıkacak

TAVSİYE EDİLEN

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8 (Lütfen yalnızca 64 bit işletim sistemlerini desteklediğimizi unutmayın.) 
İşlemci: Sekiz çekirdekli – Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz ya da AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz 
Bellek: 8 GB RAM 
Grafik Kartı : 2 GB Video RAM ile DirectX 11 grafik kartı – Nvidia Geforce GTX 560 ti veya AMD Radeon HD 7850 
DirectX: Sürüm 11 
Depolama: 25 GB kullanılabilir alan 
Ses Kartı: DirectX 9.0c En Yeni Sürücülerle Uyumlu Ses Kartı 
Ek notlar: Çok oyunculu mod için geniş bant bağlantısı ve servis gerekir. Yayınlanma Süresinde Desteklenen Ekran Kartları: nVidia GeForce GTX460 veya daha iyisi, GT500, GT600, GT700 series; AMD Radeon HD5850 veya daha iyisi, HD6000, HD7000, R7 ve R9 serisi Intel® Iris ™ Pro HD 5200

Watch Dogs Pc İnceleme
  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • Your Rating


Hakkında admin

Merhaba sayın ziyaretçi! Umarım istediğin bilgiyi bulabilmişsindir. Eğer kafana takılan bir şey olursa, aşağıda yer alan iletişim kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir