E-ticarette Whatsapp Business uygulamasına geçin!

Günümüzde E-Ticaret ile uğraşanlar, son zamanlarda müşteri destek sistemi için, Whatsapp uygulamasını kullanıyordu. Bu ihtiyacı görmüş olacaklar ki, Whatsapp Business uygulamasına geçiş yaptılar.

Whatsapp Business Nedir?

E-ticaret ile uğraşan kişiler akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma uygulamalarını etkin şekilde kullanıyorlar. Whatsapp ile müşterileri ile etkileşim kuran girişimcilerin, müşterilerine daha etkin ve verimli şekilde etkileşim kurması için geliştirilmiş, Whatsapp yazılımıdır.

Küçük işletme yönetimi konusunda girişimciler için oldukça işlevsel bir araç.

Whatsapp iş Nedir?

Whatsapp Business Özellikleri

Aslında birçok güzel özellik geliyor bu özelliklerini başlık başlık inceleyecek olursak;

Çoklu Whatsapp

İş amaçlı kullandığınız ayrı bir telefon numaranız varsa, tek bir telefonda iki whatsapp kullanabileceksiniz. Telefonunuzda hem Whatsapp hemde Whatsapp işkurarak iki hesabınızı da aynı anda kullanabilirsiniz. Whatsapp iş ve normal whatsapp hesabınız farklı numaralar kullanılabilir.

Özelleştirilebilir İş Profili

Whatsapp profilinizde, işletmenize ait bilgiler, Web siteniz yada instagram profiliniz vs. iletişim bilgileriniz gibi bilgilerinizi belirtebilirsiniz.

Whatsapp iş profili

Hazır İş Araçları

Hazır iş araçları ile, dışarıda olduğunuzu belirtebilir ve ziyaretçilerinizi otomatik mesajla karşılama bildirisi gönderebilirsiniz. Bu özellik o an işi olan girişimciler için güzel bir özellik bence. En azından mesaj atan müşterileriniz kendisine ne zaman dönüş yapacağını bilir.

Hızlı otomatik mesajlar

Sabit Numara Desteği

Whatsapp profilinizde iş amaçlı kullandığınız sabit hat varsa, bu numarayı kullanarak profilinize ekleyebilirsiniz. Müşterileriniz bu numara üzerinden direk size ulaşabilir. Yalnaz Whatsapp bu özellik için telefon doğrulama istemiş. Sabit hat eklediğiniz zaman “Beni ara” seçeneğinden sabit hattınızı doğrulamanız gerektiğini belirtmiştir.

Whatsapp Profiliniz Sürekli Açık Kalsın

Whatsapp Web/Masaüstü özelliği sayesinde işinizin başında iken, Whatsapp oturumunuz sürekli çevrimiçi kalsın. Mesai saatleri içinde size uluşacak müşterileriniz sizi çevrimiçi görmesini istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

Etiketler ile Gruplandırma

Whatsapp ile müşterilerinizi etiketlere ayırabilirsiniz. Örneğin kargo iade gelecek olanları bir arada toplayabilir yada yeni ürünler ile stoğa giren müşterileriniz varsa bunları bir arada toplayıp toplu mesaj atabilirsiniz.

Whatsapp etiket oluşturma

Etiketlerinizi kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz. Uygulanma açısından bakacak olursanız işlevsel ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Otomatik Cevaplama Özelliği

Otomatik cevap özelliği şüphesiz en dikkat çekenlerden birisi. Telefon başında olmadığınızda dahi müşterilerinize önceden hazırladığınız mesajları otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Whatsapp Business Nedir? Kurulumu ve Kullanımı [Detaylı Anlatım]

Aşağıdaki videoda detayları görebilirsiniz. Detaylı ve güzel bir inceleme videosu olmuş.

Whatsapp Business Ücretli Mi?

En çok akıllara gelen sorulardan birisi, “Whatsapp Business ücretli mi?” konusudur. Whatsapp iş de normal whatsapp gibi ücretsiz şekilde kullanıma sunulmuştur indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Linkler orjinal uygulama servisinizin adresidir.

Iphone için:Whasapp Business indir

Android için: Whatsapp Business indir

Whatsapp Business Nedir? Ücretli Mi?
  • Readers Rating
  • Rated 4.9 stars
    4.9 / 5 (4 )
  • Your Rating