WhatsApp Çıkartmalar Nasıl Oluşturulur?

Whatsapp çıkartmalar oluşturmak artık mümkün. Whatsapp yaptığı güncelleme ile artık sohbette kendi çıkartmalarınızı yapıp bunları paylaşmanıza olanak kılıyor.

Whatsapp Sticker denilen kavram aslında, etiket veya çıkartma olarak da duymuş olabilirsiniz. Çıkartmaların esprisi kendinize özel çıkartmalar oluşturup paylaşmanıza imkan sağlamaktadır.

Whatsapp çıkartmalar üçünçü taraf uygulamalar ile istediğiniz bir fotoğrafı keserek sticker haline getirmenizi ve paylaşmanızı sağlıyor.

whatsapp Sticker

Eğer kendi çıkartmalarınız haricinde kendi resimlerinizden oluşan çıkartma yapmak istiyorsanız, Google Play Store ve App Store üzerinde en kullanışlı uygulamaları bularak sticker oluşturabilirsiniz.

WhatsApp çıkartmalar nasıl oluşturulur

Kendi Stickerlarınızı oluşturmak istiyorsanız, çıkartma haline getireceğiniz fotoğrafın bazı özelliklerde olması gerekmektedir. Bu özellikler;

Öncelikle fotoğrafınız .png formatında arkası sayfam olursa daha güzel duracaktır fakat çok olmasa da sorun çıkarmayacaktır.

Fotoğraflar 512×512 pixel çözünürlüğünde olmalı,

Her çıkartma 100 KB’den az olmalıdır. (Yeni güncelleme ile yüksek Kb desteği bulunmakta.)

Bu yukarıdaki şartları sağlayan 3-4 adet resmi galerinize kaydedin. Çünkü tanıtacağımız uygulama 3 tane resim istiyor en az.

Dipnot:Özellikle ilk madde de saydığımız png aşağıda örnekle açıklayarak estetik görünümü hakkında kendiniz karar verin.

Örnek PNG fotoğraf

Yukarıdaki .png resimde sadece adam ve sandalye görülmekte diğer fon kısımları şeffaf görünümdedir. Siyah bir arka planda da yine yukarıda göründüğü gibi görünecek adamın dışında kalan kısımlar siyah görünecektir. Stickerlarınız daha kaliteli görülecektir.

Android’de WhatsApp çıkartma ekleyin

WhatsApp çıkartmaları için farklı bir uygulama ile çıkartmalarınızı oluşturup, daha sonra whatsapp’da içeri aktarma temeline dayanıyor.

Whatsapp’da çıkartma oluşturmuk için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

 1. Android Smartphone’unuzdaki Google Play’den WhatsApp ,  ES Dosya Gezgini ve Personal stickers for WhatsApp uygulamasının en son sürümünü indirin veya güncelleyin.
 2. ES Dosya Gezgini’ni kullanarak, Google’da bulacağınız çıkartma resimlerinizi telefonunuzun varsayılan İndirme dizinine kopyalayın.
 3. İndirme klasöründeki sticker resimlerini otomatik olarak algılar. Eğer farklı bir menü oluşturmak isterseniz, sağ üst köşeden menü simgesine tıklayın, “çıkartma paketi oluştur” tıklayın. İstediğiniz çıkartmaları ekleyin ve klasörünüze bir isim verin.
 4. Çıkatrmalarımızı WhatsApp’a aktarmak için her bir çıkartma paketinin yanındaki “Ekle” düğmesini tıklayarak çıkartmalarınızı içe aktarın.

Artık Whatsapp’a girip çıkartmalarınız artık görünür vaziyettedir. Sohbetlerinizde kullanılabilir durumdadır. Bu çıkartma ayarlarınız telefon hafızasında kayıtlıdır farklı bir cihazda kullanamazsınız.

İPhone’da WhatsApp çıkartma ekleme

İphone’da whatsapp için özel çıkartma oluşturmak oldukça kolay. İhtiyacınız olan çıkartma yapacağınız fotoğraflar (en az 3 tane) ve aşağıda adresini vereceğimiz uygulama.

Yüklenmesini istediğimiz uygulama, Sticker Maker WASticker Lite adlı bir uygulama, fakat sizin beğendiğiniz farklı bir aynı işlevi gören uygulama varsa onu kullanabilirsiniz.

iphone özel çıkartma oluşturma
 1. Sticker Maker uygulamasını App Store’dan indirip yükleyin .
 2. Yeni bir çıkartma paketi oluşturmak için altta yer alan Artı butonuna dokunun.
 3. Oluşturduğunuz yeni çıkartmaya paketine dokunun.
 4. Çıkartma oluşturmak için Fotoğraf çekin veya Fotoğraf Kütüphanesi’nden bir fotoğraf çekin.
 5. Fotoğrafınızı etrafını çizerek görselenizi belirleyin ve kaydet’e dokunun.
 6. Şimdi sırası ile kutucuklara dokunarak 4-5 tane çıkartma ekleyin.
 7. İşlem bitince, çıkartma Paketini Kaydet > Whatsapp çıkartma Paketini ekle seçeneklerini takip edin.
 8. WhatsApp’e yönlendirilerek içeri aktarmanız istenecektir. WhatsApp’taki koleksiyonunuza eklemek için Kaydet’e tıklayın ve işlem tamamlandı.

Dikkatinizi çekebilir: Sosyal Medyadan (instagram, Twitter, Youtube) telefonunuza tek tıklama ile video indirmek için göz atın.

Dipnot: Whatsapp için oluşturduğunuz çıkartmaları diğer mesajlaşma uygulamalarında da kullanabilirsiniz.

Eğer takıldığınız bir nokta olursa yardım istemekten çekinmeyin.

WhatsApp Çıkartmalar Nasıl Oluşturulur?
 • Readers Rating
 • Rated 4.8 stars
  4.8 / 5 (6 )
 • Your Rating


Hakkında admin

Merhaba sayın ziyaretçi! Umarım istediğin bilgiyi bulabilmişsindir. Eğer kafana takılan bir şey olursa, aşağıda yer alan iletişim kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsin.

Check Also

com.android.phone işlemi durduruldu hatası çözümü

com.android.phone İşlemi Durduruldu Hatası Çözümü

Android akıllı telefonunuzda eğer Malesef com.android.phone işlemi durduruldu hatasını alıyorsanız birkaç çözüm yolu mevcuttur. Bu Malesef Com.Android.Phone işlemi durduruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir