Whatsapp Masaüstü Nedir Nasıl Kurulur

Akıllı telefonların popüler mesajlaşma uygulaması olan whatsapp, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yaz aylarında bilgisayar ortamına girmeye başlamıştı. Başarılı sonuçlar ve beklediğinden daha iyi geri dönüşler alan Whatsapp Web uygulaması bir kademe ileri taşınılarak Whatsapp Masaüstü uygulaması geliştirilip mayıs ayı ilk haftasında kullanıma sunuldu.

Whatsapp Web ile Whatsapp kullanıcıları telefonları yanlarında olmasa bile bu sayede Whatsapp’ı etkin şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Yapmaları gereken öncelikle Whatsapp resmi sitesini (https://www.whatsapp.com/download/ ) ziyaret ederek bilgisayarlarında kullandıkları işletim sistemi hangisi ise ona göre seçim yaparak setup dosyasını indirmelidir.  Şu an için Mac OS ve Windows platformlarını destekleyen uygulama, Windows 8 ve üzeri işletim sistemini destekliyor. Ne yazık ki windows 7 severler bu hizmetten faydalanamayacak.

Whatsapp Masaüstü uygulaması

Setup dosyasını indiridiğinizde kurulumu yapabilirsiniz. Eğer kurulum sırasında hata verirse .NET 4.5 güncellemesini bilgisayarınıza yükleyip setup dosyasını tekrar çalıştırınız.

Bu sırada telefonumuzda da Whatsapp uygulamasını Google play’e girerek güncellemeniz gerekmektedir.

Uygulamayı kurduğunuzda ve telefonunuzda Whatsapp uygulamasını güncellediğinizde whatsapp’ a girerek ayarlar kısmından Whatsapp’ın masaüzeri seçeneğini seçerek kameranızı çalıştırınız ve masaüstü uygulamasında yer alan QR kod uygulamasını okutarak hesabınız ile oturum açabilirsiniz.

Whatsapp Deskop uygulaması

Whatsapp mesajlarınız masaüstü whatsapp uygulaması ile sekronize şekilde gösterilecektir. Bunun için telefonunuzun  internete bağlı olması gerekmektedir.

Dikkatinizi çekebilir: Whatsapp Çıkartmalar nasıl yapılır

Programı kapatıp açtığınızda otomatik olarak oturum açılıyor. Her defasında QR kod taratmanıza gerek kalmıyor. Whatsapp Masaüstü uygulaması özellikle internet üzerinden satış yapanların işini kolaylaştıracaktır.  Dilerseniz uygulamanın ayarlar kısmına girerek Masaüstü bildirimleri başında bulunan tik işaretini kaldırarak mesaj uyarı seslerini kapatabilirsiniz.

Whatsapp Masaüstü Nedir Nasıl Kurulur
  • Readers Rating
  • Rated 4.8 stars
    4.8 / 5 (4 )
  • Your Rating


Hakkında admin

Merhaba sayın ziyaretçi! Umarım istediğin bilgiyi bulabilmişsindir. Eğer kafana takılan bir şey olursa, aşağıda yer alan iletişim kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsin.

Check Also

Instagram Hikayelerine Eski Fotoğraf Videolar Nasıl Eklenir

Sosyal medya hesaplarımızı Snapchat ile gelen ‘Story’ kavramı artık tüm sosyal medya hesaplarında bu özelliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir